Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Tu uzyskasz więcej szczegółów o centrum oka.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korekcja wad wzroku ograniczała się do zakładania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, a także wielu innych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą technikę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze aparaty diagnostyczne, dlatego mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi kwestiami, takimi jak usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z gałki ocznej.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]