Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ odszukasz doświadczonych specjalistów, którzy wspomogą Cię w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przeżywać rozmaite problemy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś w zamian. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn leżących u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez problemu znajdziemy polskiego psychologa także na terenie UK. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339