Działanie aparatów do magnetoterapii

Na www.bardomed.pl znajdziesz więcej informacji o magnetoterapia sprzęt.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]