Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Kup panele podłogowe.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba odstawić je na dwa dni – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Musisz więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]