Zawirusowane strony na WordPress można uratować

WordPress wirus. Więcej informacji na https://bit.ly/3j09Kbs.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę witryn i sklepówinternetowych działających z jego użyciem szacuje się już na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Ze witryny internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? To tylko kilka z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku niezbędne jest szybka reakcja w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich należy powierzyć profesjonalistom od tego typu działań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa z reguły przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki wp-config i htaccess. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszelkich efektów zainfekowania nie jest gwarancją, że taki przypadek nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy, stąd ważne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]