Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Korzystna oferta przemysłowego druku 3D znajduje się tu.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, FDM, PolyJet, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek oraz detali.

Druk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]