Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Sprawdź informacje o finger food cateringu.

Przygotowanie nawet sporego przyjęcia nie jest trudne, o ile mamy pod dostatkiem wolnego czasu na zakupy niezbędnych napojów i produktów, a także późniejsze własnoręczne preparacja z nich smakowitych przysmaków dla gości zabawy. Wprawdzie nie każdy ma taką możliwość, ale nie znaczy to też, że trzeba zaniechać celebracji istotnej rocznicy. W takim przypadku można poszukać oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Dania, które spożyjesz stojąc talerza

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to oferta skierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, jednakże decydują się na nią dość często również osoby prywatne i rozmaite instytucje szykujące wytworne spotkania. Polega ona na dostarczenie na bankiet posiłków z gatunku finger food, innymi słowy niedużych przekąsek, które można skonsumować stojąc i nie używając sztućców. Idealny finger food nie wymaga też wykorzystania talerzyka – to przekąska na “jeden kęs”. Finger food to z reguły kanapki, tartoletki owocowe i warzywne czy też roladki. Ten wariant cateringu idealnie sprawdza się na spotkaniach, podczas których zależy nam na kontakcie gości. Umożliwia on uczestniczenie w długich konwersacjach i jednocześnie nie sprowadza kontaktu wyłącznie do osób usadzonych przy jednym stoliku.

Catering z przekąskami – wspólny stolik dla wszystkich gości

Zamówienie przygotowania cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej ma wiele atutów, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się problem związany z rozstawieniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia gości wydarzenia. Przekąski oraz schłodzone i gorące napoje postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację eventów zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie wykorzystanie właściwej liczby stołów byłoby problematyczne. Catering finger food automatycznie sprawia również, że impreza ma mniej poważny, luźniejszy nastrój. Warto uwydatnić, że menu z drobnych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli wyszukane kolacje, a dodatkowo zapewnia większą swobodę dostosowania ich do preferencji żywieniowych uczestników eventu. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć bywało główną komplikacją przy organizacji spotkań w siedzibach firm.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]