Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Sprawdź informacje o sali na komunie w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to zwykle pierwsza rzeczywiście duża biesiada dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj jak tylko będzie ustalony termin wydarzenia

Już przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół opcją wówczas, jeśli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy ponad setka gości, toteż na ogół organizowane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli chcemy zarezerwować najlepszy lokal, należy wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak zostanie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, stąd opłaca się wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunię. Kluczowe jest również to, aby sala na komunię zlokalizowana była tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – zadbaj o fotografie na pamiątkę

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża grupa, zalecamy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w źle odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, przykładowo zabawek z motywami militarnymi czy quada.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]