Jak zorganizować chrzciny?

Aktualna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie znajduje się w tym miejscu.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą istotną rodzinną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, z tej przyczyny starają się, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednak trudne, w szczególności jeśli na imprezę zaprasza się dużą liczbę bliskich i znajomych. W tym wpisie otrzymasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – planuj chrzciny bez pośpiechu

Kiedyś chrzciny miały miejsce wkrótce po urodzeniu dziecka, niekiedy nawet tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, zatem są wyprawiane zwykle 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na dogłębne rozważenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin sakramentu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest niezbędne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy gościć. Nie krępujmy się również dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście zwykle skupiają się na zabawkach, lecz rodzicom więcej radości dadzą użyteczne prezenty, jak przykładowo fotelik samochodowy, wózek dla dziecka bądź ubranka.

Obiad w domu czy chrzest w wynajętym sali – co jest standardem?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele mogli być gośćmi uroczystej biesiady. Dzisiaj normą jest już obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Analizując oferty sal, w których można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale przystrojone miejsce, ale również współpracują z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem obiadu i która zapewni fachową obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na na miesiąc letni, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć pod gołym niebem, a rodzina czy fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu czy wynajętego hotelu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]