Sprawdź, komu zlecić wywóz mebli Kraków.
Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych względów. Najczęściej chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu latach również w tych schowkach stają się na tyle zagracone, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli ze strychu, domu oraz piwnicy.
Odbiór starych mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania
Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy części ram okien nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego magazynu.
Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku
Jeśli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do produkcji nowych szaf, łóżek bądź półek.
Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]