Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Badania kierowców Bielsko Biała - usługi dla Ciebie.

Na bezpieczeństwo na szosach w największym stopniu rzutują kwalifikacje prowadzących poruszające się po nich samochody. Naprawdę ważne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek oraz busów. W ich przypadku ważne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychiczne. Z tego powodu kierowcy z tych profesji zgodnie z prawem powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ten temat parę słów. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one formę rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są testy na odpowiednich urządzeniach, podczas których badana jest percepcja szybkości, podzielność koncentracji umiejętność szybkiego reagowania czy widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie informuje go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę zwiększyć. W jaki sposób? W sieci znajdziemy różne filmy pokazujące działanie urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]