biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na usługi biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy ekspertom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny usług często zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]