Badania wysokościowe niezbędne nie tylko dla budowlańców

Na www.testypsychologiczne.com.pl sprawdzisz, komu zlecić badania wysokościowe Bielsko.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej trzy metry nad podłogą czy ziemią. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych branż. Na czym polegają te badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że według przepisów BHP musi być wykonywana z zastosowaniem specjalnych akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą czy mające problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu neurologii, okulistyki oraz laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą). Badania wykonuje się poddając osobę badaną prostym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W toku badań można również wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, poddanie się im jest więc szczególnie istotne. Nie trzeba obawiać się, że konieczne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, bo jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak długo zachowują ważność?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że w trakcie pełnienia obowiązków stan zdrowia może się pogorszyć, a także, iż tak nakazuje prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy przekroczyły 50 lat, muszą natomiast przeprowadzać je każdego roku.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]