Zamów złoto bulionowe.
Ludzie, którzy postanowili inwestować w złoto mogą skorzystać z kilku różnych propozycji: nabywać akcje firm powiązanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, ewentualnie zbierać biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w postaci sztabek, ale także monet bulionowych.
Co określa aktualną cenę złotych monet bulionowych?
Złote monety kojarzą się przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich kruszców, odróżniają się od nich w paru aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite celem lokowania w nich kapitału, co powoduje, że ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są emitowane w seriach tematycznych lub w związku z ważnymi wydarzeniami, skutkiem tego ich design niezmiernie sporadycznie podlega „odświeżeniu”. Z reguły złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie tylko rokiem bicia. Charakterystyczne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału ustalonego w walucie, a ich bieżącą wartość określa ciężar oraz czystość wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są popularne w każdym zakątku świata, a ich sprzedaż jest łatwiejsza aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.
Domieszka miedzi podnosi twardość złote monety bulionowe
Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednak emitenci wybijają również monety o wadze 1/4 czy 1/50 uncji złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są na ogół z 24 karatowego złota (.9999), ale np. Amerykański Gold Eagle czy też południowoafrykański Krugerrand emitowane są 22 karatowego kruszcu. Jeśli monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety, a przez to zredukowanie ryzyka jej zniszczenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego kruszcu użytego do ich wybicia.
W asortymencie lokalnych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wcześniej Krugerrandy, chińską Pandę czy australijskiego Kangura.
Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]