Wymiana franka szwajcarskiego na pln – aktualny kurs waluty sprawdzaj online

Po więcej szczegółów o kursie franka kliknij tu.

O franku szwajcarskim Polacy wiedzą mało, w zasadzie raptem to, że to ta waluta, w której mnóstwo rodzin zaciągnęło niegdyś kredyty, które w tym momencie ciężko im spłacić. Tymczasem historia tej waluty jest dość interesująca.

Frank szwajcarski – uznawany za jedną z głównych walut współczesnego świata

Rzecz jasna, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednakże jest to również obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. euro, funta szterlinga i dolara amerykańskiego, frank szwajcarski jest zaliczany do najważniejszych walut w dzisiejszym świecie. Jednak nie była to pierwotna waluta, która funkcjonowała w obiegu na terenie Szwajcarii. Frank ogólnie mówiąc pojawił się zaledwie w połowie XIX wieku i zastąpił kilka miejscowe waluty, które wcześniej stosowano w różnych kantonach. Przez niespełna dwa stulecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niezwykłą stabilnością, unikając między innymi destabilizacji w okresach kryzysów politycznych i ekonomicznych, jakie przeżyliśmy w XX oraz XXI wieku. Mało kto wie, że frank szwajcarski uznawany jest za jedną z najpiękniejszych walut świata. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych wyróżniają się rzadką wertykalną orientacją i bajeczną kolorystyką. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru kultury (przykładowo Le Corbusiera, Sophie Taeuber-Arp czy Charlesa-Ferdinanda Ramuza), a nie jak na ogół bywa – oblicza działaczy politycznych, królów czy wojskowych. Z kolei tematem najnowszej, dziewiątej serii banknotów są nauka, natura i Ziemia.

Aktualny kurs franka szwajcarskiego – takie informacje uzyskasz na stronie kantoru online

Frank szwajcarski bezustannie cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów, niemniej jednak jego kurs monitorują również uważnie kredytobiorcy z nieuregulowanymi długami w tej walucie. Aby sprawdzić najnowszy kurs franka szwajcarskiego, polecamy odwiedzać na stronę kantorów internetowych, gdzie kurs tej waluty odświeżany jest w odstępach kilkusekundowych. Tu można również prześledzić wahania wartości franka w wybranym przedziale czasu. To opcja użyteczna dla frankowiczów oczekujących na optymalny moment, by zlecić wymianę waluty przed uregulowaniem kolejnej części pożyczki, jak również dla inwestorów planujących swoje następne działania.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]