Mass collect i korzyści jakie przynosi

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje o tym, co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty albo standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie na wyeliminowanie możliwych omyłek, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie spływu opłat – o atutach mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia około setki faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]