Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Szukasz aktualnej oferty wymiany walut on line? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://topkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym banku – te pierwsze w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w szybko przekształcającym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Jak funkcjonuje kantor internetowy?

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłego dnia. Następnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą też kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w ustalonym przez nabywcę terminie.

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących wygodę oraz ogromną swobodę w dyspozycji swoim kapitałem. Korzystają z nich także osoby spłacające pożyczki w obcej walucie i osoby zatrudnione lub uczące się za granicą. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.