Zalety okien skrzynkowych

Zobacz, gdzie kupić okna skrzynkowe drewniane.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w starych gmachach, wiejskich domkach oraz dworkach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również w nowszych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko dzielone są na czworo elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i niegdyś były używane do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w obiektach zbudowanych przed laty – między innymi chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę lub modrzew, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem o wiele bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru oraz ekstremalnych temperatur.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]