Jak znaleźć najlepsze projekty domów góralskich?

Projekty domów z bali. Sprawdź, kto je wykonuje domygoralskie.com.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez domy ceglane. Dziś na szczęście zauważyć można fakt, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Istotne okazuje się też to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może również absorbować fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich mieszkańcy lepiej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są oczywiście te przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Któremu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według jakiego został wybudowany. Dlatego stawiając na takie rozwiązanie, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też sprawdzić się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]