Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Więcej o budowie domów drewnianych przeszklonych.

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się również znacznymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment najlepszy przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się najczęściej w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]