Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Zamów dźwigar.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu, jak również wykonanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu sklepień – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Dlatego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak sosna, buk, olcha i topola. Ogromnie ważne jest również właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym wpływem wody, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają własne dźwigary. Ich zakup oraz magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Z kolei przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych części szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]