Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Sprawdź shuttersy w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się najczęściej z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można wykorzystać również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także komfortowy. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do salonu, co umożliwia m.in. kompletne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed hałasem

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak także z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma przecież ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Dodatkowo shuttersy skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]