Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o shuttersach.

Planując wystrój domu, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można łatwo je ułożyć pod przeróżnymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzają się także na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż dość rzadko, ale gros osób na pewno kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż te okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Australii oraz RPA.

Plusy shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają też zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości domu. Warto także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia linek, co właściciele zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają z pewnością za spory plus.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]