Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Chcesz kupić lampy solne? Wejdź na http://tinyurl.com/y8yzyr8y.

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Polsce, a nieraz kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to po prostu dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są ładne i łatwo można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, jako że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach i siatce krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. walca bądź kuli.

Lampa solna a wyzwalanie ujemnych jonów

Wiele osób sądzi, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest przyjemne i kojące, zatem poleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres lub bezsenność, dlatego że dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji domów.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]