Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Zamów kontenery na odpady.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także rozebrane elementy drzwi i okien – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]