Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Jeśli szukasz butów do jazdy konnej, koniecznie odwiedź ten adres.

Jeździectwo w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także trening odpowiedniej postury. Poza tym ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy należycie wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast obuwie niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym dają ochronę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich kupno, powinno się nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się również w ochraniacze nóg – czapsy albo sztylpy.

Z jakich surowców są wytwarzane buty do jazdy konnej?

W czasie wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, jednak opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybciej osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, niemniej jednak jej niższa cena jest znaczną atutem.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]