Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Jeśli szukasz aparatów do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Jest multum powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Dziś osoby często korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są kompaktowe i niezbyt ciężkie, zatem bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zaburzenia rytmu serca i nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]