Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli potrzebujesz shuttersów, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskim budownictwie

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się nadal sporadycznie, ale większa część z nas zapewne kina bądź telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters – regulacja kąta lameli bez stosowania linek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma na ogół problemów, żeby zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj szykowny wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość domu. Należy też podkreślić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez stosowania linek, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się sterczące łańcuszki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]