Belki dachowe – przewoź bagaż na dachu samochodu

Dowiedz się, gdzie zamówić poprzeczki na relingi.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]