Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Więcej szczegółów o shuttersami w sypialni.

Szutersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Tymczasem ten element osłony okna można użyć także w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Dlatego też warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale również komfortowe. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Opcja kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże także z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Poza tym shuttersy tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w plisach zasłon, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]