Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Dowiedz się, gdzie zamówić album na monety, wejdź na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda ze znajdowania i kupna nowych okazów, ale też poczucie zadowolenia z ich przeglądania i ewidencjonowania. Zdobyte numizmaty powinny wobec tego znaleźć się w stosownych albumach bądź klaserach, za sprawą których bez trudu będzie można je podziwiać, a równocześnie ochroni się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser na monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają szeroki wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Czemu? Głównie z tego powodu, iż umożliwiają segregację monet konkretnego typu. Trzeba pamiętać, że niektóre albumy na monety nie mają fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupić je osobno dobierając je do rozmiaru gromadzonych numizmatów czy banknotów. Dowolność wpinania i wypinania kart jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów według naszego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania numizmatów czy rozerwania banknotów. Z drugiej strony, dysponując małą kolekcją, w jednym albumie można ułożyć monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko kupić karty z pasującymi do nich przegródkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami rodzinnymi, więc bez problemu skryjemy je na regale przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Numizmaty w kapslach także schowasz w klaserach na monety

Profesjonaliści zalecają, żeby w plastikowych stronach klaserów przechowywać popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Kosztowne monety w stanie menniczym lub te wybite z cennych kruszców powinno się wcześniej zabezpieczyć przez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie przechowywać w albumie, jako że szereg producentów ma w ofercie strony do klaserów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety w usztywnionych, papierowych holderach albo w kapslach.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]