Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie kursu górskiego? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://bit.ly/319gwXA.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są wspaniałe. Praktycznie co kilka dni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia porwały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego pasjonatom wysokich gór chcącym nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z survivalu, posługiwania się czekanem i asekuracji

Najlepszą drogą, aby pozyskać istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są potrzebne w czasie rozmaitych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie obejmuje też reguły odpowiedniego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w małych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że zdobywanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować podstawową wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]