Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Aktywne wakacje dla singli - tu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć różne regiony świata oraz naszej ojczyzny z kompletnie innej perspektywy. Scenariusz takich wycieczek jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to dodatkowo perfekcyjna okazja, aby nabyć przydatne umiejętności, bo częstokroć wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania mechanizmów przetrwania w określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Trzeba także zaznaczyć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na aktywnych wycieczkach zobaczysz egzotyczne regiony

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są szczyty w różnych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu dadzą sobie rade także podczas wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]