wycieczka w alpy astriackie

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już dobrze każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne góry Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę krajów, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego globu, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Eiger lub Les Droites. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te prowadzone w ograniczonych grupach

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka intrygujących ofert skierowanych do miłośników gór o przeróżnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyli już umiejętność jazdy na nartach, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi głównie zdobycie wiedzy, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezspornym atutem takich wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]