Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą skitur? Nie zwlekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w góralskim domku i przelotnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, ale dających sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie doskonale poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]