Na co zwrócić uwagę wybierając platformę rowerową na hak?

Szukasz platformy rowerowej? Sprawdź https://tinyurl.com/y22bl2kw.

Rozbudowa ścieżek rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w szeregu miasteczek turystycznych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wczasy rozważamy, czy wziąć dodatkowo rower. O ile jedziemy w pojedynkę, a nasz rower się składa, można przygotować dla niego miejsce w bagażniku. Kłopoty pojawiają się, gdy wyjeżdżamy w większym gronie i chcemy wziąć kilka rowerów. W takim wypadku trzeba skorzystać z platformy rowerowej.

Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – czym się różnią?

Rowery da się przewieźć na dachu auta, montując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, bądź na platformie rowerowej instalowanej na haku. Obie metody pozwalają na transport aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, ale mają także kilka wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa trudne szczególnie dla niewysokich osób. Poza tym ustawienie roweru na uchwytach dachowych zmienia wysokość pojazdu, i choć zazwyczaj nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niewysokimi mostami, bramami czy kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na silne powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe montowane na hak wydłużają pojazdy, toteż osoby nimi kierujące powinni zachować szczególną ostrożność przy parkowaniu tyłem oraz cofaniu samochodu. Jednoślady ułożone na platformie w wielu przypadkach też wychodzą poza boczną krawędź samochodu, co może przeszkadzać w wymijaniu innych pojazdów na wąskich drogach.

Bagażnik na rower na hak – sprawdzić przed jego zamówieniem?

Decydując się na zakup platformy rowerowej na hak wypada przedtem rozważyć parę kwestii. Jest to stosunkowo drogi zakup, toteż powinno się już na wstępie ustalić ile sztuk rowerów maksymalnie będziemy pragnęli przetransportować. Platforma rowerowa dobrej marki, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i jeśli nabywamy ją w celu użycia jej podczas rodzinnych wypadów, powinno się zdecydować się na taką, na której zmieścimy 3 czy też cztery rowery. Drugim ważkim czynnikiem jest oszacowanie łącznej masy rowerów – przed zakupem platformy powinno się upewnić się czy wytrzyma ona ładunek jaki planujemy na niej zawiesić. Dowiedzmy się również jak dopinane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zabezpieczeń trzymających jednoślad na miejscu zmniejsza zagrożenie jego obluzowania się w czasie przewozu, grożące możliwym uszkodzeniem lakieru. W razie wątpliwości, jaką platformę na rower wybrać, polecamy skonsultować się z pracownikiem sklepu oferującego taki asortyment.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]