Food pairing – odkryj nowe połączenia smakowe

Szukasz wiadomości o food pairing? Dobrze trafiłeś!

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do określonych kombinacji aromatów, nie znaczy to, że zestawianie ze sobą dań, które na pierwszy rzut oka całkiem się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co najważniejsze, apetycznych efektów. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Znaczny wpływ na nasz zmysł smaku miało bezspornie otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne i pojawienie się w sprzedaży nieznanych dotąd w naszym kraju artykułów spożywczych. Dzięki temu choćby zestawienie mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie szokuje. Osoby, które rozsmakowały się w takich niecodziennych fuzjach aromatów w wielu przypadkach rozpoczynają swoje eksperymenty i samodzielnie próbują coraz to dziwniejszych zestawień. Żeby te jednak przyniosły oczekiwane wyniki, należy najpierw zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, żeby nasze kulinarne przygody istotnie stały się powodem uniesień i umożliwiały odkrycie nowych smakowych doznań, należy postępować zgodnie z kanonami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są tylko instrukcjami, o których należy pamiętać, aby smaki wiążą się w zgodną, choć niebanalną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tą nazwą określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które w ogólnym przekonaniu uważane są za kompletnie do siebie niepasujące. Wszystkie wytyczne food pairingu są tymczasem gruntownie przemyślane i poparte szeroką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości poszczególnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, lecz także napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na wyczuciu oraz dużej fantazji

Do praktykowania food pairingu konieczne są duża wyobraźnia i instynkt, jednakże to nie one okazują się najważniejsze. Znacznie bardziej liczy się wiedza z obszaru ilości rozmaitych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Zatem rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez doświadczonego szefa kuchni – głównie dlatego, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa zazwyczaj kilka godzin.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]