Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Szukasz szczegółowych wiadomości o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci kochają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać wypieki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co najważniejsze – nabywają pożyteczne umiejętności. A zarazem wspaniale się bawią. Łączenie ulubionych smaków, nauka nieskomplikowanych przepisów oraz dobieranie i mieszanie składników – to wszystko powoduje, iż dzieci z zapałem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach uczestniczą również rodzice, tym samym jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później spróbować tego, co ugotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu dzieci szykują deser i danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, czy też przygotować pyszny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje też przepyszny deser – mus z polewą owocową i kruchym ciastem. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to świetny sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych dań przynosi dzieciakom sporo szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się dekorowaniu deseru bądź przyrządzaniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i odpowiednie nastawienie do maluchów.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]