Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dowiedz się więcej o atrakcjach w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą zabytki i galerie, kempingi, pensjonaty i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, piękno parków narodowych i krajobrazowych czy regiony agroturystyczne.

Katalog ambasad i przydatne rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne górskie miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Szczególnie wartościowy dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego