Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Wycieczki trekkingowe - tutaj znajdziesz korzystną ofertę.

Górskie wycieczki przybierają różne formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i minimum podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Alpy, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]