Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Szukasz więcej informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Doskonale trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów zachęcają przede wszystkim niepowtarzalne widoki, sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]