Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Szukasz więcej wiadomości o wyprawie w Himalaje? Doskonale trafiłeś! Kliknij tutaj.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Himalaje bądź Karakorum z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]