Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Więcej w temacie digital paintingu na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje mnóstwo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane temperą, akwarelą bądź farbami olejnymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – lekcje z udziałem instruktora

Zasadniczo nauka digital paintingu przebiega w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, lecz by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz ważne techniki wykorzystania pędzli, należy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]