Wyjątkowy topaz mistyczny

Chcesz kupić topaz mistyczny? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym uznaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru możnaby błędnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Ważna jest też różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.