Wisiorki z ametystami

Zamów biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Paragwaju, Australii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.