kolczyki, kolczyki srebrne, srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Jednymi z najchętniej kupowanych przez kobiety akcesoriów są zdecydowanie srebrne kolczyki. Są idealne na każdą okazję – niezwykle wzniosłą i w luźniejszym stylu. Zobaczmy co powoduje, że są tak często wybierane oraz gdzie można je kupić.

Srebrne kolczyki – jakie nabyć

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozmaitych formach. Najpopularniejsze są subtelne wkręty, które pasują na co dzień i od święta, są dyskretne, jak również stylowe. Równie często wybierane są długie kolczyki, które pięknie podkreślają sylwetkę. Mogą być ozdobione kosztownymi klejnotami albo zupełnie gładkie. Akcesoria wykonane ze srebra nie powodują podrażnień skóry, co zazwyczaj występuje w przypadku błyskotek z plastiku. Dobierając kolczyki sprawdźmy cechy probiercze oraz sposób ich produkcji – najbardziej gustowne wyprodukowano techniką matowienia.

Wyczyść swoje srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki trzeba umiejętnie oczyszczać i na bieżąco usuwać śniedź, żeby stale wyglądały doskonale. Należy wycierać je regularnie delikatną ściereczką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, używać profesjonalne środki zapobiegające pojawianiu się śniedzi, a przeznaczone na specjalne wydarzenia kolczyki trzymać w przeznaczonych do tego woreczkach. Nie stosujmy natomiast babcinych metod czyszczenia, takich jak szczoteczka do zębów czy sól. Takie środki mocno podrażniają delikatną fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór ozdób znajdziemy bez wątpienia w sklepach internetowych, które zapewniają ekspresowe doręczenie i przeróżne obniżki cen. Ponadto zakupy w internecie to nieprawdopodobna wygoda, którą na pewno docenią przede wszystkim zabiegane panie domu.