Duży wybór srebrnych wisiorków

Zobacz, gdzie zamówić zawieszki srebrne, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z solą, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.