biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Poza tym jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zwykle przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy na rynku

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z owym metalem. Należy przy tym zaznaczyć, że w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz naszyjniki, jednak jubilerzy wytwarzają również inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około 1000 złotych, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześciokrotnie niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć modele najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom należy zatem wybrać się do kilku salonów – zaś to pochłania sporo wysiłku. By takich problemów uniknąć, warto postawić na kupno online. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także wyszukać kolczyki czy naszyjniki w atrakcyjnych cenach.