Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Jeśli szukasz cyrkonii, kliknij tutaj.

Podczas zdobienia biżuterii powszechnie stosowane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród swoich ozdób. Znaleziono naturalnie także alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.